26 września 2013

Projekt Pomerania - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Projekt Pomerania - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
W dniach 18-19 września 2013 uczestniczyliśmy w jednym z obozów organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w ramach projektu o tajemniczej, dla wielu, nazwie „Opracowanie transgranicznego systemu wspomagania procesów decyzyjnych dla zdalnej i modelowej oceny biomasy drzewnej w lasach obszaru wsparcia Pomerania” .. Jest to międzynarodowy projekt, w dużej części finansowany ze środków unijnych z olbrzymim zaangażowaniem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. O samym projekcie można mówić dużo i chyba nie czuję się nawet zbyt kompetentny więc zainteresowanych zapraszam na stronę internetową ---> TUTAJ


Jak łatwo zauważyć od razu po otwarciu strony internetowej, jedną z metod pomiarowych biomasy jest skanowanie laserowe 3D. Dr Paweł Strzeliński, któremu w tym miejscu bardzo dziękujemy za zaproszenie, wykorzystał właśnie tą technologię pomiarową, jako najdokładniejszą i najskuteczniejszą. W ramach projektu nabyto skanery 3D i wykonano pomiary. GRATULACJE !!!



Nasz pobyt obfitował w szeroko rozumianą wymianę wiedzy i doświadczeń. Pokazaliśmy w jaki sposób można wykorzystywać tą technologię w biznesie, pochwaliliśmy się naszymi osiągnięciami ale i zobaczyliśmy jak wygląda praca w ramach projektu. Pierwszego dnia przeprowadziliśmy krótką prezentację a drugiego, po wieczornej, skądinąd przyjacielskiej wymianie poglądów przy ognisku i bilardzie, pokazaliśmy inny sprzęt pomiarowy jak jednoosobowe tachimetryczne stacje robocze. Zainteresowanie było spore za co dziękujemy.

W ramach tego projektu Uniwersytet organizuje coroczne obozy, na których wykonuje się pomiary i wszystkie niezbędne badania. Zapraszamy do polubienia strony obozów na facebbooku  ---> TUTAJ

Jeszcze raz dziękujemy Panu dr Pawłowi Strzelińskiemu za zaproszenie, cenną wyminę doświadczeń i gratulujemy perfekcyjnego doboru techniki pomiarowej :-)

12 września 2013

Kamienica na Młyńskiej w Poznaniu

Kamienica na Młyńskiej w Poznaniu
Właśnie zakończyliśmy opracowanie inwentaryzacji przy użyciu technologii skanowania laserowego 3D dla Kamienicy w Poznaniu przy ul. Młyńskiej. W ramach tego opracowania wykonaliśmy specjalistyczne opracowanie dla zabytkowych belek stropowych w skład którego wchodziły między innymi  wektory ugięć i wiele więcej ...

Kamienica na Młyńskiej to największa kamienica z naszego portfolio ... opracowanie wykonaliśmy w 10 dni. Nie było łatwo ale daliśmy radę ... wykonaliśmy około 400 skanów 3D i 22 rysunki CAD !!!

Podczas tego opracowania na skanach bardzo dobrze widać stare zabytkowe fundamenty, które okazały się najprawdopodobniej pozostałością po XVI wiecznym młynie, który mieścił się w tym miejscu. 

 
Poniżej rzut jednego z pięter z nałożonym renderingiem z chmury punktów 




04 września 2013

Zabytkowa Strzelnica

Zabytkowa Strzelnica
Właśnie wróciliśmy z objazdu. Przy jednym starcie chwyciliśmy kilka obiektów i teraz parę dni będziemy "ugotowani" przy kompach :-) Trzeba łączyć, liczyć, rysować ... No ale w końcu na tym polega nasza robota ;-) 

Podczas tej podróży zeskanowaliśmy dwie szkoły podstawowe, rzutem na taśmę mieszcząc się przed rozpoczęciem roku szkolnego i unikając szumów na skanach na wysokości do 1,4 m ;-) Jedna z nich była w Raciborzu a druga w Ustroniu. 

Potem szybko ruszyliśmy do Krakowa aby wykonać skany kolejnego w naszym portfolio Fortu Twierdzy Kraków. tym razem był to fort Krępak. Twierdza przyzwyczaiła nas już do niezbyt miłych wnętrz a Fort był równie przytulny jak poprzednie :-) 

W Krakowie mieliśmy też kolejny całkiem ciekawy obiekt. Na tyle ciekawy, że mimo napiętego terminarzu zdecydowaliśmy się na kolorowe skany, tracąc cenne minuty na zdjęcia ;-) To zabytkowa Strzelnica. poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tej realizacji. Zdjęcia wyszły całkiem nieźle ... Nawet Adam, na co dzień  i zazwyczaj lekko zapuszczony wyszedł na nich jak Żigolo ;-) Można śmiało powiedzieć, że to nasz "MODEL" ... super się komponuje ze skanerem ;-) 



Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger