Już po raz kolejny w tym roku mieliśmy okazję przygotować szczegółową inwentaryzację elektrociepłowni. Inwentaryzacja obiektów przemysłowych tego rodzaju za pomocą skanowania laserowego 3D jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadniona.
Z reguły w bardzo krótkim czasie należy przygotować dokumentację obiektu wraz ze wszystkimi instalacjami, których zagęszczenie przyprawia czasem o zawrót głowy.
Lokalizacja wszelkich kotłów, zbiorników, rur, taśmociągów, ramp, podestów, schodków, wyciągów, belek.. musi zostać odzwierciedlona bardzo dokładnie w 3 wymiarach - pomiar inną metodą niż skanowanie laserowe 3D jest w tym momencie bezużyteczny
Pomiar wykonywany jest na różnych poziomach, skaner umieszczony zostaje nawet w ciasnych otworach technicznych, w gąszczu rur, gdzie żadna inna metoda pomiarowa nie zdałaby egzaminu.
Skanowanie laserowe 3D odbywa się w oparciu o osnowę lokalną, co przy tworzeniu chmury punktów dla całego obiektu, pozwala zachować wymagane dokładności.
Klasyczna dokumentacja 2D w postaci rzutów i przekrojów dla obiektu tego typu już nie wystarczy - tutaj niezbędnym jest przygotowanie modelu 3D, który jest tworzony już w pierwszej fazie składania chmury punktów.
Także podział chmury na mniejsze fragmenty i modelowanie wg asortymentu pozwalają zaoszczędzić tak cennego dla każdego klienta czynnika, jakim jest czas..
skanowanie laserowe 3D, skanowanie 3D, skanning, mobilne skanowanie 3D, mobile scanning 3d, skanowanie laserowe 3D, skaning 3D, 3d laser scanning, skanowanie 3D
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz