Jakiś czas temu odwiedziliśmy Myślibórz - niewielkie miasto położone w południowo-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, nad jeziorem Myśliborskim.
Pierwsza stała osada w pobliżu dzisiejszego Myśliborza powstała w VI w. p.n.e. – było to grodzisko kultury łużyckiej, z kolei pierwsza wzmianka o Myśliborzu występuje w dokumencie z 1238 r., w którym mowa jest o nadaniu przez Władysława Odonica templariuszom 1000 łanów ziemi nad rzeką Myślą.
Obiekt, jaki przyszło nam inwentaryzować za pomocą skanowania 3D, znajduje się przy rynku w pobliżu klasycystycznego ratusza. Elewacje frontowe naszego obiektu niczym szczególnym nie wyróżniają się na tle sąsiednich kamienic, jednak to co jest w nim najciekawsze znajduje się na jego tyłach. Po przejściu na podwórko można zobaczyć ściany ryglowe oraz zachowany żurawik do przeładunku (fotografia poniżej) i oryginalną drewnianą galerię (fotografia powyżej).
Wewnątrz budynku zachowała się także oryginalna więźba dachowa - na belkach wyryte zostały napisy w języku niemieckim wraz z datami ich wykonania.
Po wykonaniu skanowania 3D na zewnątrz oraz w środku obiektu, przygotowaliśmy inwentaryzację architektoniczną w postaci rysunków CAD - rzutów, przekrojów i elewacji.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz