08 maja 2013

Zastosowania skaningu laserowego 3D - Space Shuttle Endeavour LA

Od dawna ciekawią nas możliwości zastosowania skanowania laserowego 3D. Postanowiliśmy co jakiś czas przytoczyć ciekawe opracowania wykonane przy zastosowaniu tej technologii realizowane na całym świecie. Często śledzimy osiągnięcia naszych kolegów w Polsce i za granicą i szczerze mówiąc nie raz ich opracowania są imponujące.

Bardzo ciekawą pracę wykonała firma David Evan and Associates Inc. z USA. Ich zadaniem była analiza drogi jaką musiał przebyć wahadłowiec Endeavour z lotniska w do muzeum techniki w Los Angeles. Analiza ta polegała na zeskanowaniu przy użyciu skanowania mobilnego całej drogi oraz wyznaczenie wszystkich kolizji jakie napotkał on na swojej drodze.

Wykonano model odpowiadający wymiarom wahadłowca oraz wyznaczono trasę jego przejazdu, uwzględniając wszystkie elementy samego wahadłowca oraz obiektu, który go transportuje. Uzyskano chmurę punktów na całej trasie. W ten sposób szybko i bardzo dokładnie wyznaczono elementy do przebudowy lub usunięcia na czas transportu. Można było też dobrać najlepszą trasę przejazdu.

Polecam do obejrzenia film z tej pracy udostępniony przez firmę David Evan and Associates Inc. To naprawdę świetna robota.

KLIKNIJ TU ABY ZOBACZYĆ PRZEJAZD WAHADŁOWCA ENDEAVOUR przez L.A.
Space Shuttle Endeavour LA Move - 3D Laser Scanning

Poniżej przejazd przez most
Space Shuttle Endeavour Crossing the I-405 - 3D Laser Scanning

I dzięki technologii skanowania laserowego 3D można było bezpiecznie wykonać transport i całe zadanie, które przedstawia ten film :-) Niektóre przeszkody mijamy o kilka centymetrów !Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger