26 lipca 2017

Bułgaria - skanowanie 3D zabytków w Sofii


Nie zbyt często (niestety) mamy okazję realizować zadania dotyczące inwentaryzacji budynków, zlokalizowanych tak daleko na południe od Poznania - tym razem przygotowujemy dokumentację dla obiektu położonego w centrum stolicy Bułgarii. To nasza pierwsza realizacja w tym kraju, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia. W czasie pobytu w Sofii widzieliśmy wiele pięknych zabytków, które można zeskanować i wymodelować bądź narysować;) 


Schemat działania jest taki sam jak w przypadku zabytków zlokalizowanych w Poznaniu, z MAŁYM wyjątkiem dotyczącym transportu ludzi i sprzętu na miejsce wykonywania pomiarów. Najbardziej kłopotliwym jest z pewnością transport sprzętu, z tego powodu rezygnujemy czasem z podróży samolotem a rzecz transportu samochodowego (brak problemów przy odprawie - kto lata ze skanerami ten wie, możliwość zabrania większej ilości rożnego rodzaju sprzętu, statywów itp.).


Nawet panujące podczas skanowania dachu upały nie zniechęciły nas do pracy. Rekompensatą była możliwość podziwiania pięknych ogrodów z ciekawą małą architekturą i nietypową roślinnością - niby nic nadzwyczajnego, ale w porównaniu ze skanowaniem zakładów przemysłowych  i tak robi różnicę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger