09 maja 2017

Inwentaryzacja elektrociepłowni - model 3D


Już po raz kolejny w tym roku mieliśmy okazję przygotować szczegółową inwentaryzację elektrociepłowni. Inwentaryzacja obiektów przemysłowych tego rodzaju za pomocą skanowania laserowego 3D jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadniona.


Z reguły w bardzo krótkim czasie należy przygotować dokumentację obiektu wraz ze wszystkimi instalacjami, których zagęszczenie przyprawia czasem o zawrót głowy.


Lokalizacja wszelkich kotłów, zbiorników, rur, taśmociągów, ramp, podestów, schodków, wyciągów, belek.. musi zostać odzwierciedlona bardzo dokładnie w 3 wymiarach - pomiar inną metodą niż skanowanie laserowe 3D jest w tym momencie bezużyteczny


Pomiar wykonywany jest na różnych poziomach, skaner umieszczony zostaje nawet w ciasnych otworach technicznych, w gąszczu rur, gdzie żadna inna metoda pomiarowa nie zdałaby egzaminu.


Skanowanie laserowe 3D odbywa się w oparciu o osnowę lokalną, co przy tworzeniu chmury punktów dla całego obiektu, pozwala zachować wymagane dokładności.


Klasyczna dokumentacja 2D w postaci rzutów i przekrojów dla obiektu tego typu już nie wystarczy - tutaj niezbędnym jest przygotowanie modelu 3D, który jest tworzony już w pierwszej fazie składania chmury punktów.


Także podział chmury na mniejsze fragmenty i modelowanie wg asortymentu pozwalają zaoszczędzić tak cennego dla każdego klienta czynnika, jakim jest czas..Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger