06 kwietnia 2018

Wiosenne porządki najlepiej rozpocząć od.. inwentaryzacji architektonicznej


Jeśli ktoś w trakcie wiosennych rowerowych wycieczek wybierze przypadkiem szlak turystyczny Osowa Góra - Sulęcinek, to z dużym prawdopodobieństwem wśród parkowych, na razie bezlistnych drzew, znajdzie zabytkowy dworek.
Obiekt ten leży w malowniczej dolinie rzeki Moskawy (dopływ Warty) we wsi Czarnotki, które w XIX wieku były własnością Karczewskich, a następnie Heleny Twardowskiej.


To duży parterowy dwór, nakryty dachem dwuspadowym, z wystawką na osi zwieńczoną trójkątnie i murowanym gankiem niosącym balkon, zbudowany w drugiej połowie XIX wieku. Przylegający do bocznej elewacji niewielki budynek to być może pierwotny dworek wzniesiony przed potową XIX wieku i po wybudowaniu nowej części zamieniony na oficynę.


W ramach prac związanych z przywróceniem temu obiektowi dawnej świetności wykonaliśmy dokładną inwentaryzację architektoniczną budynku, przygotowaną na podstawie skanowania laserowego 3D. W efekcie naszych prac powstały rysunki elewacji, rzuty i przekroje w formacie CAD 2DBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger