17 maja 2013

Skaning laserowy elewacji - Pokaz multimedialny :-)

Kolejna bardzo ciekawa praca wykonana za pomocą technologii skanowania laserowego 3D

Tym razem chciałbym przedstawić pracę firmy DARLING Ltd. z Tucson w Arizonie (USA). Firma ta wykonała skanowanie laserowe 3D Hotelu Venetian wraz z wieżą zegarową w Las Vegas w celu wykonania  projekcji wideo na Carnavale Festival. Ten pokaz został zaprezentowany na całej elewacji i wieży zegarowej, tworząc wspaniały efekt 3D światła i dźwięku.  

Możesz zobaczyć to TUTAJ

3D video mapping to nowa technika projekcji video stosowana na złożonych i nieregularnych kształtach elewacji które są ekranem komputerowych obrazów idealnie pasującym do tych powierzchni. Wynik jest oszałamiający - wykracza daleko poza tradycyjne projekcje video.

Technologia pozwala na stworzenie niesamowitego widowiska w dość krótkim czasie. Jednak należy pamiętać iż są to nowatorskie rozwiązania które zawsze wiążą się z pracą w nietypowych warunkach. 3D Video mapping zawsze tworzony jest indywidualnie pod dane miejsce i obiekt.

Bez skanowania 3D byłaby to dużo trudniejsze :-) ... Zapraszamy do współpracy firmy wykonujące 3D mapping ...


3 komentarze:

 1. Great Post !
  3D video mapping is a new technique of video projection used in complex and irregular shape of the facade . Thanks for sharing .

  Regards
  Henry Jordan

  Hydraulic Seal Kits

  OdpowiedzUsuń

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger