23 kwietnia 2014

Inne oblicze skanowania 3D - modele opon

Mamy już pierwsze efekty bardzo ciekawego zlecenia z zakresu skanowania 3D. Do tego zadania użyliśmy ręcznego skanera światła białego uzyskując dokładności rzędu 0.01 mm. W cyfrowy świat przenieśliśmy opony jednej z firm, które są liderem w tej branży. Na tej podstawie dokonaliśmy również szeregu analiz. 

Model 3D felgi
http://kadex.poznan.pl/oferta,34.html


Zadanie było ciekawe i wieloetapowe. Na początku skanowaliśmy i modelowaliśmy oponę bez felgi oraz felgę. Kolejnym etapem było skanowanie opony napompowanej do nominalnego ciśnienia na feldze a w ostatnim etapie opona została poddana ściskaniu i wykonaliśmy skanowanie takiej opony. 

Przekrój opony bez felgi i z felgą
http://kadex.poznan.pl/oferta,34.html


Wszystko po to aby skontrolować prototypy oraz zrobić odpowiednie formy do produkcji. Między innymi wykonaliśmy porównanie idealnego modelu 3D z prototypem.

Porównanie modeli
http://kadex.poznan.pl/oferta,34.html


Modele jakie otrzymaliśmy są naprawdę bardzo imponujące a klient jest pod dużym wrażeniem zarówno technologii jak i efektów tego opracowania. W efekcie opracowania dla 4 opon powstało kilkanaście modeli. W najbliższym czasie będziemy opracowywać kolejne, co jest dowodem na to, że zadanie wykonaliśmy z powodzeniem a klient jest zadowolony z efektów ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger