23 stycznia 2015

Podgląd chmury punktów online

W ostatnim czasie uruchomiliśmy dla naszych klientów nową, dodatkową usługę umożliwiającą podgląd chmury punktów poprzez przeglądarkę internetową. Dzięki aplikacji websharecloud firmy FARO możemy korzystać z danych, uzyskanych na podstawie skanowania laserowego 3D bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Postanowiliśmy upublicznić jeden z naszych projektów, który obejmował skanowanie i przygotowanie dokumentacji dla zabytkowego, barokowego kościoła, zlokalizowanego w Pawłowie Trzebnickim.
Websharecloud pozwala na poruszanie się po zeskanowanym obiekcie między kolejnymi stanowiskami pomiarowymi, wykonywanie zgrubnych pomiarów, dodawanie notatek, komentarzy i fotografii (ta opcja dostępna po zalogowaniu). Aby sprawdzić możliwości tej aplikacji proszę wpisać w wyszukiwarkę poniższy link:

https://kadex.websharecloud.com/?v=ps&t=p:default,c:projectselector,m:t&ps=ps1&ps1=

Od razu możemy zmienić na górnym pasku język na polski. Poniżej znajduje się mapka, jeśli klikniemy dwa razy na "pomarańczową teczkę", to pokaże się mapka z widokiem obiektu
Używając scrolla przybliżamy się do interesującego nas miejsca - pojawią się tym razem niebieskie znaczniki, które określają konkretną pozycję skanera - klikamy na znacznik i następnie otwieramy widok panoramiczny. Jeśli nie znaleźliśmy się w odpowiednim miejscu, to możemy płynnie bezpośrednio przechodzić do kolejnych widoków panoramicznych klikając na poszczególne znaczniki. Są one rozmieszczone i zorientowane względem aktualnej pozycji, a im większy znacznik, tym bliżej znajduje się dane stanowisko skanera. Po prawej stronie znajduje się menu, które umożliwia dodawanie notatek w panoramach (tylko zalogowani użytkownicy), pozwala mierzyć odległości itp. W razie szczegółowych pytań możemy skorzystać z pomocy, ukrytej pod przyciskiem znaku zapytania na górnym pasku obok "LUDZIKA".
 
Przyjemnego korzystania z naszych zasobów!
skanowanie laserowe 3D,  skanowanie 3D,, skanningmobilne skanowanie 3Dmobile scanning 3d,skanowanie laserowe 3Dskaning 3D3d laser scanningskanowanie 3D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger