30 stycznia 2015

Inwentaryzacja Hali produkcyjnej - skanowanie 3D


            W ostatnim czasie wykonaliśmy wiele realizacji związanych z inwentaryzacją stanu rzeczywistego hal produkcyjnych dla firm z rożnych branż przemysłowych. 
            Każde opracowanie tego typu wiązało się z wykorzystaniem technologi skanowania laserowego 3D, które stało się bazą dla kolejnych etapów prac inwentaryzacyjnych. Dokumentację końcową hali przemysłowej może stanowić dokumentacja 2D w środowisku CAD (rzuty, przekroje, kłady itp.), lub modele 3D całego obiektu, instalacji rurowych i samych linii produkcyjnych w programach Archicad, Revit, Plant itp.

Modele 3D w przypadku hali produkcyjnych znakomicie spełniają swoją funkcję. Dają one kompletny obraz budynku, łącznie z wyposażeniem, instalacjami i maszynami, co pozwala precyzyjnie zaprojektować dodatkowe elementy w zwartej materii produkcyjnej. W łatwy sposób można ustrzec się kolizji nowo projektowanych elementów z istniejącą infrastrukturą, przez to oszczędzamy czas i pieniądze. 
            W tym tygodniu rozpoczęliśmy ciekawy projekt, związany z inwentaryzacją huty, zlokalizowanej w woj. Lubuskim. Samo skanowanie laserowe 3D czterech hal okazało sie małym wyzwaniem, z uwagi na spore zapylenie i wysoką temperaturę w obrębie pieców hutniczych. Dzięki zastosowaniu kilku usprawnień prace pomiarowe zakończyliśmy sukcesem.       

Między innymi zaufali nam już:
1 komentarz:

  1. Co powiecie na ofertę firmy https://www.metaltech.pl/konstrukcje-stalowe/ ? Według mnie są to najlepsi specjalisci w swojej branzy. Co sądzicie o ich ofercie ?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger