03 lutego 2015

Inwentaryzacja Hali produkcyjnej C.D. - skanowanie 3D maszyn

Chcielibyśmy zaprezentować model fragmentu linii produkcyjnej, który wykonaliśmy pod koniec minionego roku. Parametryczny model sporządziliśmy na podstawie skanowania 3D , które uzupełnione zostało w kilku miejscach tradycyjnym pomiarem suwmiarką. Efektem naszej pracy jest pełny obraz 3D obiektu, posiadający w newralgicznych miejscach wysoki stopień dokładności. Połączenie skanowania laserowego 3D z tradycyjnym pomiarem pozwoliło nam błyskawicznie pomierzyć linię produkcyjną (około 4 godzin) i zachować odpowiedni stopień dokładności, poprzez kontrolę najważniejszych obszarów. 


Powstała w ten sposób dokumentacja, na której bez problemu można działać w programach typu Inventor, Solidworks , Catia, Creo itp. Plik dotaszczony został zamawiającemu w rozszerzeniu *.stp, jednak nie stanowi żadnego problemu eksportowanie tego modelu do innych formatów. 


Dzięki zastosowaniu skanowania laserowego 3D i modelowania linii produkcyjnej, jest możliwe szybkie i precyzyjne zaprojektowanie elementów wygłuszenia tego obiektu. Linia produkcja w takim formacie może zostać przeniesiona do modelu BIM całej hali produkcyjnej, co pozwoli w przyszłości w prosty i szybki sposób projektować nowe rozwiązania technologiczne w jej obrębie.

1 komentarz:

  1. Skanowanie laserowe w geodezji bardzo się przydaje. Fajnie jest mieć pogląd na teren podczas jego obsługi geodezyjnej http://geodeta.olsztyn.pl

    OdpowiedzUsuń

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger