17 marca 2015

Rewitalizacja linii kolejowej nr 356

Możemy bez zbędnego przechwalania się powiedzieć, że sukcesywnie przyczyniamy się do poprawy infrastruktury kolejowej w naszym  kraju...  i to na wielu płaszczyznach!:) Przekazaliśmy właśnie pełną inwentaryzację  architektoniczną  czterech obiektów, zlokalizowanych przy linii kolejowej 356, o których pisaliśmy jakiś czas temu.
 Dokumentacja ta posłuży do wykonania projektów modernizacji tych obiektów, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, następnym logicznym krokiem będzie remont samego układu torowego i ponowne uruchomienie połączeń pomiędzy Poznaniem a Bydgoszczą, właśnie na tej linii.
Takie posunięcie jest daleko uzasadnione, gdyż na przestrzeni trzech lat liczba pasażerów pociągów na linii łączącej Poznań z Wągrowcem  i Gołańczą wzrosła o ponad połowę. Wszystko za sprawą udanego projektu rewitalizacji fragmentu linii kolejowej nr 356, pomiędzy stacją Poznań Wschód i Gołańczą. Najważniejsze jest to, że po ponownym otwarciu liczba pociągów zwiększyła się z dziesięciu par do ponad czterdziestu. 
Z ostatnich informacji wynika, że w związku z dużym wzrostem potoków podróżnych na liniach kolejowych modernizowanych w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 (chodzi o linie 356 na odcinku Poznań – Gołańcz i 357 na odcinku Luboń – Wolsztyn), władze województwa wielkopolskiego planują zakup do roku 2020 kolejnych czterech spalinowych zespołów trakcyjnych do obsługi tych odcinków.(www.rynek-kolejowy.pl)

Trzymamy kciuki za władze lokalne, które aktywnie działają na rzecz wskrzeszenia połączeń kolejowych na nieczynnych już liniach...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger