19 stycznia 2016

Zabytki Krakowa - budynek Teatru Groteska

Budynek Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska to kolejny z zabytków architektonicznych Krakowa, dla którego mieliśmy przyjemność przygotować szczegółową dokumentację inwentaryzacyjną. Mieści się on przy ulicy Skarbowej 2 i pełni on rolę teatru dziecięcego, jak również sceny nowych form teatru dla dorosłej widowni (www.wikipedia.org). 
 
Teatr prowadzi swoją działalność od czerwca 1945. Spektakle dla dzieci i młodzieży odznaczają się nie tylko ciekawą tematyką, ale także wykorzystaniem wielu form teatralnej ekspresji: lalki o zróżnicowanych technikach animacji, maski, kostiumy. Prężnie działa także Scena dla dorosłych, na której wystawiane są utwory m.in. Sofoklesa, Woltera, Michaiła Bułhakowa (www.groteska.pl/).
Powyżej zamieściliśmy roboczy widok chmury punktów, który służy do przygotowania przekrojów w klasycznej postaci inwentaryzacji architektonicznej CAD 2D. Obiekt jest stosunkowo niewielki, jednak posiada skomplikowaną konstrukcję - część pomieszczeń znajduje się na półpiętrach i antresolach. Poradziliśmy sobie nawet z pracowniami, w których trwały przygotowania do kolejnych przedstawień. Niestety po skanowaniu 3D mieliśmy problem z odnalezieniem własnych punktów referencyjnych - w gąszczu niezidentyfikowanych bliżej przedmiotów, o przeróżnych barwach i kształtach.
Poniżej znajduje się widok na starą część Krakowa -można go zaobserwować z dachu budynku, jeśli tylko mgła nie przesłoni nam wizury.. Jeśli ktoś byłby zainteresowany spacerem po teatrze, może skorzystać z opcji wirtualnej, dostępnej pod adresem: http://www.groteska.pl/spacer/teatr .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger