03 października 2016

Inwentaryzacja kamienicy na Jeżycach


Przez kilkanaście lat (aż do zeszłego roku) siedziba naszej firmy mieściła się na Jeżycach. Dlatego, gdy tylko nadarzy się taka okazja, zawsze z przyjemnością wracamy w nasze rodzinne strony, aby wykonać kolejne zadanie i jednocześnie przyczynić się w jakimś stopniu do rozwoju tej pięknej dzielnicy.


Tym razem obiektem naszego zainteresowania stała się kamienica z ok 1900 roku, wybudowana przy ulicy Wawrzyniaka (dawniej Cesarza Fryderyka). Aby wykonać remont tego 3 - piętrowego budynku, należało sporządzić odpowiedni projekt, oparty na rzetelnej inwentaryzacji architektonicznej.


Inwentaryzacja architektoniczna kamienicy wykonana na podstawie skanowania laserowego 3D to najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla tego typu obiektów - w szybki sposób pozwoliło udokumentować geometrię tego, jak się okazało, tego nie do końca prostego budynku.
Poza budynkiem mieszkalnym opracowaniu podlegał także 2 - piętrowy budynek gospodarczy, w którym obecnie znajduje się zakład stolarski , a kiedyś prawdopodobnie mieściła się między innymi stajnia (fotografie powyżej).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger