01 grudnia 2017

Inwentaryzacja zakładu produkcyjnego w 3D na Górnym Śląsku

Inwentaryzacja zakładu produkcyjnego przygotowywana w postaci modelu 3D budynku, instalacji oraz maszyn coraz bardziej zyskuje na popularności, zarówno wśród inwestorów, jak również projektantów. Posiada ogromną przewagę nad inwentaryzacją klasyczną w postaci CAD 2D, pod warunkiem, że projektant którego zatrudnia inwestor działa w środowisku 3D i w nim właśnie wykonuje swoje projekty.


Poza oczywistymi korzyściami wynikającymi z zastosowania inwentaryzacji 3D na etapie projektowania, należy także wspomnieć o zaletach tego rozwiązania na dalszych etapach funkcjonowania obiektu. Przede wszystkim ułatwia ono aktualizację danych w momencie przebudowy - na "stary model" nakładamy nowo uzyskaną chmurę punktów, po czym modyfikujemy poszczególne elementy.


Najpopularniejszym formatem modelu jaki oczekuje Zamawiający jest nadal STP (to najbardziej uniwersalny format), a także SAT, IGS i inne. Model jeśli jest to możliwe, warto przygotować w środowisku natywnym (w którym będzie on edytowany) - oczywiście nie zawsze jest to możliwe.


Podstawą do modelowania 3D budynków i maszyn jest oczywiście chmura punktów. Na renderach powyżej i poniżej prezentujemy naszą ostatnią realizację związaną z inwentaryzacją fragmentu linii produkcyjnej w zakładzie zlokalizowanym na Górnym Śląsku.
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger