08 sierpnia 2014

Nowy sposób udostępnienia danych dla klienta

Przy okazji projektu "Warzelnia" o którym pisaliśmy w poprzednim poście, wdrożyliśmy zupełnie nowy sposób udostępnienia danych klientowi. Dziś wszystko może być "w chmurze". Dostęp do projektu jest zdalny i z każdej przeglądarki internetowej. Można go przeglądać nawet na budowie i w każdym miejscu w którym mamy dostęp do internetu.

Platforma Websharecloud, bo tak nazywa się usługa, umożliwia podejrzenie lokalizacji projektu na mapie. Cały projekt jest przechowywany na zdalnych serwerach i nie obciąża naszych komputerów. Dostęp do projektów jest regulowany przez proste menu nawigacyjne i z pozycji administratora można w mgnieniu oka dodać nowego użytkownika i przypisać go do projektu lub grupy projektów.


Dzięki unikalnemu systemowi wyświetlania możemy poruszać się po pozycjach skanowania 3D jak podczas prostej wirtualnej wycieczki . Możemy bezpośrednio przenosić się na następne stanowisko lub wybierać je z listy wykonanych skanów. Wszystko jest naprawdę bardzo intuicyjne ...


W podanym przykładzie skany zostały wykonane bez nałożenia kolorów i wykonania zdjęć a wyświetlany obraz jest regulowany intensywnością odbicia wiązki lasera ale już czekamy na obiekt w kolorach ;-) To będzie naprawdę robiło wrażenie.


Platforma to jednak nie tylko przeglądarka. Możemy w bardzo szybkim tempie i niezwykle łatwo dokonać prostych pomiarów. Możemy je również utrwalić w chmurze co może być przydatne dla innych użytkowników. Mierzyć możemy powierzchnie i odległości ... 

Pomiar powierzchni

Co ciekawe, klient może samodzielnie kategoryzować skany, dodawać notatki i znaczniki, które oczywiście można utrwalić w chmurze dla innych użytkowników. Wszystko dzieje się z bardzo prostego menu nawigacyjnego.

Pomiar odległości


Chcielibyśmy tą usługę zdecydowanie zarekomendować naszym klientom. Przetestowaliśmy i to rozwiązanie wydaje się naprawdę niezłe. Oczywiście można spojrzeć na to rozwiązanie krytycznym okiem i dostrzec pewne rzeczy, które mogłyby być rozwiązane lepiej ale z punktu widzenia mało doświadczonego użytkownika to rozwiązanie wydaje się perfekcyjne. A to dlatego, że jego nieocenionym atutem jest jej prostota. Klient nie musi posiadać umiejętności poruszania się w środowisku 3D, które wbrew pozorom nie jest takie proste a obrazy TrueView są już znane każdemu użytkownikowi popularnych już dziś map google i dlatego to rozwiązanie wydaje naprawdę ciekawe.


Dzięki temu rozwiązaniu cały projekt jest "pod ręką" w każdej sytuacji. To rozwiązanie mobilne i bardzo uniwersalne. A co więcej wreszcie klient może zobaczyć jak wiele pracy trzeba włożyć w projekt oparty na technologii skanowania laserowego 3D bo na własne oczy widzi setki skanów. Widać, że modele 3D czy generowane na jego podstawie rysunki 2D nie powstają na podstawie pojedynczych pomiarów a każdy wymiar jest rzeczywisty.

Zachęcamy klientów do korzystania z tego nowatorskiego rozwiązania a użytkownikom skanerów FARO na całym świecie zdecydowanie polecamy tą usługę.

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger