10 października 2014

Skanowane Laserowe City Center Poznań

W lipcu w chmurę punktów przenieśliśmy największy obiekt wśród naszych dotychczasowych dokonań. Poznańskie Centrum Handlowe City Center. Celem była analiza dokumentacji powykonawczej i wyselekcjonowanie rozbieżności w powierzchniach, elementach konstrukcyjnych i wiele więcej.


Projekt trwał około 4 tygodni. Pomierzyliśmy w sumie 90 tysięcy metrów kwadratowych usytuowane na trzech kondygnacjach. Wszystko z ponad tysiąca stanowisk skanera. Zebraliśmy miliony punktów, które połączyliśmy w jedną chmurę  ;-) 

W pewnym momencie, żeby sprostać napiętemu terminowi nasza praca była realizowana na trzy zmiany a skaner się nie zatrzymywał. Wymienialiśmy tylko baterie i karty pamięci ;-) Skanowanie w nocy pozwalało nam na komfortową prace w pustym centrum. Jednocześnie kilka osób w biurze wykonywało obliczenia i przygotowywało dokumentację dla klienta.


Dzięki tej technologi mogliśmy to zadanie wykonać naprawdę precyzyjnie i bez żadnych kompromisów. Co ważne zyskaliśmy doświadczenie na olbrzymim obiekcie i nic już nas nie zaskoczy przy następnych opracowaniach. 

Trzeba pamiętać, że ten projekt nie był dla nas specjalnie trudny pod względem technologicznym, nie zakładał jakiś specjalnie skomplikowanych opracowań. jego jedynym wyzwaniem był rozmiar chmury i sposób pracy na tak dużym obiekcie. Nasz zespół poradził sobie z tym bez żadnego problemu ;-)

Kolejny sukces na naszym koncie ;-)skanowanie laserowe 3D,  skanowanie 3D,, skanningmobilne skanowanie 3Dmobile scanning 3d,skanowanie laserowe 3Dskaning 3D3d laser scanningskanowanie 3D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © SKANOWANIE LASEROWE 3D , Blogger